آشالازی - درمان آشالازی - جراحی لاپاراسکوپی آشالازی

آشالازی | درمان آشالازی | جراحی لاپاراسکوپی آشالازی | دکتر داود نریمان زاده

آشالازی Achalasia یکی از بیماری های شایع مری می باشد . آشالازی یک اختلال حرکتی نادر در بخش مری قبل از رسیدن به معده می باشد  که در آن تونیک اسفنگتر مری منبسط یا جمع شده و راه  ورود به معده را مختل میکند . بیماری آشالازی مشکلات بلع را برای بیماران به بار می آورد . بطور معمول مری حالت کرم وار انقباضاتی را انجام میدهد و باعث پایین رفتن مواد موجود در آن می شود اما با وجود این بیماری به علت تحلیل رفتن بخش عصبی مری انقباض انجام نشده و باعث میشود که راه ورود در یک یا چند بخش از مری محدود و یا کاملا مسدود می شود . زمانی که اسفنگتر تحتانی مری بطور متناسب با بلع شل نشود باعث ماندگاری مواد در آن محدوده ودر برخی از موارد ممکن است مواد موجود در مری به سمت دهان برگشت داده شود .در صورتی که این مورد زمان زیادی بطول انجامد و باعث تلنبار شدن مواد غذایی در یک بخش مری شود باعث آتروفی عضلانی شده و ممکن است مری را به یک عضو نا کارآمد تبدیل کند یکی دیگر از آسیب های جدی این بیماری افزایش حجم مری می باشد  که هر چه زود تر قبل از بروز مشکلات بیشتر به پزشک جراح متخصص مرجعه نمایید و مشکلات بعدی را متحمل نشوید . دکتر داود نریمان زاده متخصص جراحی عمومی ، لاپاراسکوپی و زیبایی و همچنین متخصص جراحی لاپاراسکوپی آشالازی در کمترین زمان و با کمترین برش در محل با روش لاپاراسکوپی و با کمترین درد . جراحی آشالازی بسیار ساده و بدون نگرانی می باشد و بیمار بعد از مدت بسیار کوتاه به دلیل جراحی با روش لاپاراسکوپی به زندگی روزمره ی خود ادامه خواهد داد .

آشالازی - درمان آشالازی - جراحی لاپاراسکوپی آشالازی

 

بیماری آشالازی اصولا در سنین 25 الی 65 سالگی رخ میدهد و علت خاصی برای ایجاد آن تاکنون کشف نشده است . در این بیماری ممکن است بسیار حاد نبوده و یک روزنه ی بسیار کوچکی برای رفتن مواد غذایی به داخل معده وجود داشته باشد اما این بیماری را نباید نادیده گرفت . یکی از عوامل تشخیص این بیماری ریفاکس و بوی بسیار بد دهان می باشد . در برخی مواقع احساس میکنیم که مواد غذایی کامل از مری خارج نشده و این امر بطور مکرر انجام می شود . این نوع موارد را نباید دست کم گرفت . برای احتیاط بیشتر سریعا به پزشک متخصص مربوطه مراجعه نمایید تا چک شوید .

اشتباهات تشخیص : در برخی از موارد بیماران به پزشک های مختلفی روی آورده و بیماری آنها برای مدت ها درمان نمیشود . جهت درمان اصولی باید بیماران به متخصصان مرتبط با بیماری مرجعه نمایند تا سریعا درمان شوند . پزشکانی که تخصص جراحی عمومی دارند اصولا سریعتر از پزشکان متخصص تشخیص خواهند داد . در برخی موارد آشالازی را با ریفلاکس معده اشتباه گرفته می شود و بیمار برای مدت ها از داروهای ریفلاکس معده استفاده خواهد کرد و هیچگونه بهبودی در بدن خود مشاهده نمیکند . به این منظور جهت بهبود سریعتر بهتر ست هر نوع بیماری نزد پزشک جراح و متخصص خود درمان شود . سریعترین راه فهمیدن آشالازی عکس مری می باشد . اما قبل از این مورد پزشک باید با انجام آندوسکوپی از سلامت جسمانی ناحیه از نظر سرطانی بودن مطمئن شود .

 

آشالازی - درمان آشالازی - جراحی لاپاراسکوپی آشالازی

 

درمان آشالازی :

آشالازی راه های درمانی مختلفی دارد اما بهترین راه درمان و درمان قطعی آشالازی جراحی آن می باشد که راه مری کاملا باز خواهد شد. راههای دیگری نیز برای درمان آشالازی وجود دارد که ممکن است درمان قطعی و کامل این بیماری نباشند .

- یکی از روش های درمان آشلازی تزریق سم بتولونیم می باشد که باعث کاهش فشار اسفنگتر زیرین یا تحتانی مری می شود و ممکن است این روش هیچ تاثیری را برای برخی از افراد نگذارد .

- از دیگر روش های درمان آشالازی بالون زدن در ناحیه ایجاد آشالازی می باشد که ممکن است درمان قطعی با این روش صورت نگیرد و بالون زنی بصورت مقطعی باشد و ممکن است بعد از مدتی آشالازی به حالت خود برگردد .

 

در بخش زیر فیلم عمل جراحی لاپاراسکوپی آشالازی توسط دکتر داود نریمان زاده قرار دارد .

 

بهترین درمان و درمان قطعی آشالازی عمل جراحی لاپاراسکوپی آشالازی  می باشد که با ایجاد روزنه های بسیار کوچک در 3 الی 4 قسمت از شکم این جراحی بدون ایجاد برش بزرگ انجام شده و کمتر از یک ساعت بیماری آشالازی توسط جراح ریشه کن خواهد شد و مری به حالت عادی خود بر خواهد گشت .

 

تماس و مشاوره با دکتر داود نریمان زاده

جهت هرگونه مشاوره و درمان با دکتر داود نریمان زاده متخصص جراحی عمومی ، لاپاراسکوپی و زیبایی می توانید از طریق راه های ارتباطی اقدام نمایید .

شماره های تماس جهت ویزیت و نوبت دهی :  86037552 - 88901384 - 09912010369  بیمارستان مدائن : ۰۸-۶۶۴۶۹۲۰۶  

و همچنین جهت مراجعه حضوری می توانید روزهای شنبه تا چهار شنبه از ساعت ۴ بعدازظهر تا ۸ شب به آدرس تهران ، ضلع جنوب شرقی میدان فاطمی ، روبروی بیمارستان شهرام ،  ساختمان پزشکان ۲۸  طبقه 2 واحد ۷ مراجعه نمایید .

با آرزوی سلامتی همیشگی برای شما - دکتر داود نریمان زده